Nasz WTZ składa się z 7 pracowni:

  1. Plastycznej – prowadzone są w niej głównie zajęcia z arteterapii i terapii manualnej, malowanie kredkami, wyklejanie, przygotowywanie stroików i kart okolicznościowych.
  2. Rękodzielniczo-Szwalniczej – w ktrórej prace wykonywane są ręcznie oraz na maszynach szwalniczych typu stębnówka, overlock,  z zakresu haftu, tkanie, wypalanie motywów na drewnie, wyklejanie z przędzy na tekturze.
  3. Dziewiarskiej – prowadzone są w niej zajęcia w zakresie zapoznania się z budową i zasadą działania maszyny dziewiarskiej, bezpiecznej  obsługi, wykonywania na niej elementów podstawowymi splotami.
  4. Kulinarnej – podopieczni uczą się w niej przyrządzać podstawowe oraz bardziej skomplikowane potrawy, zgodnej współpracy w grupie,  podstaw prawidłowego odżywiania się i zachowania przy stole,  poznają tradycje i dania związane ze świętami oraz  bezpiecznego korzystania ze sprzętu zmechanizowanego.
  5. Komputerowej – prowadzone są w niej zajęcia nauki  podstaw obsługi komputera, pisania na komputerze w programie WORD, liczenia w programie EXCEL, korzystania z Internetu, uczestnicy grają w gry komputerowe, które rozwijają ich wyobraźnie, logiczne myślenie oraz refleks.
  6. Stolarskiej – w której uczestnicy nabywają umiejętności posługiwania się prostymi narzędziami np. piłka do drewna i metalu, młotek, wiertarka, szlifierka na papier ścierny itp., uczą się prostych prac przydatnych w życiu codziennym, wykonują różne prace w drewnie.
  7. Ceramicznej – podopieczni uczą się formowania wyrobów ceramicznych z wykorzystaniem form opisowych, gliny, masy solnej. Doskonalenie umiejętności stosowania określonych technik. Obróbka wykończeniowa ceramiki.

 

ZAPRASZAMY DO SZCZEGÓŁOWEGO ZAPOZNANIA SIĘ Z PRACOWNIAMI